Usterki pralek i sytuacje problematyczne - Naprawa Pralek Legionowo

ŁOŻYSKA. Największym problemem we współczesnych pralkach jest szybkie zużywanie się łożysk bębna. Przyczyną tego jest brak solidnego uszczelnienie łożysk - niedostostosowanego do prędkości obrotowej bębna, np. pralka Candy GVS 158DWC3 posiada prędkość wirowania aż 1500 obr/min. Przypomnę, że pralki Polar produkowane w latach 1976-1986 we Wrocławiu miały prędkość wirowania 300 obr./min. (PS 663 BIO+LUNA), dopiero po 1986 roku Polar podniósł prędkość wirowania do 500 obr./min. ("Gracja"). W tych pralkach prała cała Polska i pranie było dobrze odwirowane. W tamtych latach łożyska wymieniało się średnio co 6-7 lat, wymiana była prosta i trwała ok. 45 minut, koszt był 3 razy mniejszy niż obecnie. Stosując najwyższe obroty wirowania w najnowszych pralkach, łożyska mogą się zużyć już po 2-3 latach. Najczęściej nie da się ich wymienić ze względu na zgrzanie łożysk w zbiornik oraz sklejenie jego połówek (brak śrub montażowych).

rozcinanie bębna naprawa pralek legionowo

Niektórzy rozcinają plastikowy zbiornik ręczną pilarką tarczową. Trzeba pamiętać, że najcieńsza tarcza do cięcia ma 2 mm grubości plus drgania w czasie pracy i wysoka temperatura tarcia nadtopi plastik i da ok. 4 mm straty materiału ze zbiornika (Naprawa Pralek Chotomów). Po sklejeniu zbiornika, będzie on płytszy o powyższą wartość i obracający się bęben może być blokowany przez gumowy fartuch. Na taką pracę trzeba przeznaczyć cały dzień. Po sklejeniu zbiornika, może okazać się, że gdzieś na łączeniu jest nieszczelność i cała ciężka praca na nic.

Takich problemów można uniknąć używając programów, które sugerują najniższe wirowanie - 400 obr./min. Np. pralka Bosch WLK 20260 ma taki program pod nazwą "Koszule/Bluzki". Jeżeli takiego programu nie ma, to należy ręcznie zmniejszyć prędkość obrotów do minimum.

Drugą przyczyną szybkiego zużywana się łożysk, jest zakładanie syfonu z kulką i sprężynką na końcówkę węża odpływowego pralki. Nitki z materiałów wypływające z pralki osadzają się w syfonie, blokując podnoszenie się kulki, a sprężynka jeszcze ją dociska. Woda nie mogąc szybko wypłynąć z pralki, w trakcie wirowania rozpycha się po całym zbiorniku, przeciskając się przez uszczelkę łożysk i jest to początek ich korozji. Wniosek: końcówkę węża spustowego należy wkładać bezpośrednio do ruru kanalizacyjnej na głębokość nie mniejszą niż 20 cm.

syfon serwis pralek bosch legionowo

ZAWÓR CZERPALNY - Naprawa Pralek Bosch Legionowo.
Następnym problemem jest montaż zaworu czerpalnego do pralki.
Po pierwsze polecam dobre zawory ceramiczne Valvex Vega 1/2"-3/4", zamiast zaworów kulowych.
Po drugie, zawór musi być zamontowany wylotem do dołu a nie do góry "bo tak akurat wyszło".
Zawór zamontowany wylotem do góry powoduje nienaturalne ułożenie się węża dopływowego pralki, łamanie się go oraz naciąganie aluminiowego zacisku w bok, co grozi jego odłamaniem i fontanną wody pod sufit. Spadająca woda zaleje pralkę, która jest pod prądem. Po praniu należy zawsze zakręcać wodę.

zawór ceramiczny  i kulowy - naprawa pralek chotomów

pralka wc serwis pralek bosch chotomów UMIEJSCOWIENIE PRALKI - Serwis Pralek Legionowo.
Nową pralkę należy ustawić w łazience tak, aby ją można było swobodnie wysunąć na środek łazienki.

Często zdarza się, że pralka wciągnie pod bęben skarpetkę; żeby ją wyjąć trzeba pralkę położyć na środku łazienki, aby dostać się od spodu do węży.

Na poniższym zdjęciu widać możliwie najgorsze umiejscowienie pralki. Do wystawienia jej potrzeba dwóch osób, ponieważ stoi na wysokim murku. Należy też zdemontować muszlę WC, ponieważ kabina prysznicowa uniemożliwia technikowi podejście do pralki.

Zdarza się, że po wyjęciu jednej skarpetki trzeba po pierwszym praniu wyjąć następną, która gdzieś się schowała pod bębnem i znowu trzeba zdejmować muszlę WC.Zablokowane drzwi pralki© Wszelkie prawa zastrzeżone Naprawa Pralek Legionowo